Курага - вона ж сушений абрикос з'явилася як і сир в результаті необхідності зберегти продукт, що швидко псується. Всього 20% абрикос у світі вживаються в їжу в сирому вигляді, інші проходять сушіння і споживаються у вигляді кураги, урюка, кайсу.

∙ Курага – висушені дві половинки абрикосу без кісточки;
∙ Кайсу – висушені цілі плоди без кісточки;
∙ Урюк – сушений плід із кісточкою.

За що люблять курагу

Курага – це великий сухофрукт, який люблять насамперед через його споживчі властивості:

- смачний десерт
- інгредієнт кулінарних страв, випічки
- користь здоров'ю

Докладніше зупинимося на останньому. У чому користь кураги для організму?
У куразі містяться: вітаміни А, С, Е, К, РР, вітаміни групи В. Мікроелементи: калій, магній, залізо, сірка, фосфор, цинк, йод, селен.

Незважаючи на те, що у свіжому абрикосі вітамінів більше, в куразі знаходиться величезна кількість клітковини, пектинів і мінеральних речовин. Завдяки цьому сушені абрикоси мають прекрасні лікувальні властивості. Високий вміст сахарози, глюкози та фруктози забезпечує дані плоди солодким смаком. До речі, регулярне вживання цих сухофруктів сприяє зниженню рівня цукру на крові.

Крім того сушений абрикос показаний при цукровому діабеті та ожирінні, при захворюваннях серцево-судинної системи та анемії, допомагає усувати закупорки судин, пом'якшує тверді пухлини. Не зайвим буде вживати невелику кількість зазначеного продукту особам, які страждають на захворювання нирок, щитовидної залози, при слабкому зорі, а дітям при гіповітамінозі та авітамінозі. Також курага має сечогінну дію і є загальнозміцнюючим засобом.

Магній, що міститься в куразі, позитивно впливає на артеріальний тиск, тому сушені абрикоси корисні для гіпертоніків і людей, які страждають на судинні захворювання.
І звичайно ж курага позитивно позначається на загальному стані імунної системи, за що її рекомендують вживати під час розгулу різних інфекцій та вірусних захворювань. Однак як і в усьому потрібно знати міру, щоб надмірне споживання сухофрукта не призвело до розладу шлунка, який зведе весь позитивний ефект нанівець.

Види десертної кураги

Існує кілька видів кураги. Головна їх відмінність один від одного:

- регіон вирощування сировини
- метод сушіння
- метод обробки для зберігання
- ступінь вологості
- Розмір плоду
- цілісність та зовнішній вигляд

Параметрів у кураги виходить чимало, просто про це не замислюєшся, коли бачиш продукт на прилавку і здається що курага вона і є курага, бери де дешевше, не прогадаєш. Однак, якщо ви хочете вибрати дійсно якісний продукт, краще в цьому розібратися. Далі інформація про те, як вибрати якісну курагу або купити не якісну. Як завгодно.
 

Ідеальна курага це
 

В міру солодка, правильної форми, без зайвої вологості (сухувато-пружна), не яскрава, чиста. Так, санітарно-епідемічні умови виробництва та зберігання також важливі. Безумовно, курага миється перед вживанням, але все ж таки.
 

Азія чи Близький схід
 

Саме ці два регіони є постачальниками кураги на наші ринки. По країнах це: Узбекистан, Таджикистан, Іран, Туреччина. З огляду на те, що Туреччина експортує сухофрукти до Європи, то її продукція відповідає суворішим стандартам. Узбецька курага дешевша, але застосовуються і дешевші способи обробки для продовження терміну зберігання – нанесення солодкого сиропу. Це робить продукт вологішим, а відповідно важчим. Тому сухіша турецька курага виграє в цьому відношенні. Зазвичай продавці кураги не маркують відсоток вологості продукту, але можна визначити на вигляд. Або ж прочитати інформацію про продукті у картці товару, якщо покупка через інтернет. Приклади позначень: medium DRY, extra DRY.
На нашому ринку представлені такі види кураги:

Джамбо (велика). Виробляє Туреччина, Іран, Узбекистан.

Темна курага. Виробляє Туреччина, Узбекистан. Ще її називають шоколадною. Дуже смачна, має шоколадні відтінки смаку та аромату.

Човен (таблетка). Зазвичай так називають червонувато-коричневу курагу увігнутої форми. Солодка, волога, родом із країн Азії.

Лимонка. Курага, що виробляється зі злегка недозрілих абрикосів, за рахунок чого має насичений помаранчевий колір і характерну кислинку.

Індустріал. Дрібна, не завжди правильна форма (не сорт). За вартістю зазвичай нижча ніж десертна. Купують для страв та випічки.

Просто Курага курага, як Коньяк коньяк. Не має ні сорту, ні бренду, ні певної назви. Зазвичай на такий продукт просто вивішують цінник, а там хтось купить, тому означає підійшло.
 

Джамбо - у перекладі з англійської мови "jumbo" - гігантська. Тому так позначають велику курагу. Сама назва не позначає ні сорт ні країну виробництва, а має торгове позначення для покупців. Словом jumbo можуть охрестити не тільки курагу, а й, наприклад, родзинки.

Чи потрібно мити курагу перед їжею
 

Так потрібно. Навіть якщо ви відкрили фабричну упаковку, а не купили сухофрукти з ринкового прилавка, то також потрібно мити в холодній воді. Чому? Тому що всі виробники так чи інакше додають якийсь консервант. Це може бути сироп, діоксид сірки та інша речовина. Тому не бажано, щоб ці консерванти потрапляли до організму. Промили та вжили. І так бажано робити з усіма сухофруктами, що поставляються цілими плодами: курага, фініки, інжир, родзинки, чорнослив.
 

Як заощадити на покупці кураги
 

1. Якщо ви вживаєте курагу регулярно, то дешевше придбати її оптом, наприклад від 1 кілограма або навіть 5. Є спеціальні фабричні упаковки по 5 кг. Як правило, на такій закупівлі можна заощадити від 10% і більше.

2. Курага та в Африці курага. Якщо вам не настільки важливий зовнішній вигляд продукту, то з преміальної «джамбо» можете спуститися до дешевшої «індустріал», яка також є курагою і має всі смакові та корисні властивості що і «джамбо». Зрештою, ви купуєте кілограм калорій, а не назву.

Ми дали вам всю інформацію, що була у нас по куразі. Якщо у вас залишилися питання або ви хочете звернутися з пропозиціями, то можете це зробити через месенджери, вказані в контактах на сайті.

З повагою, магазин якісних горіхів та сухофруктів GOOD PRODUCT!