Родзинки – це сушені ягоди винограду з високою різноманітністю видів, що залежать від сировини. Найпоширеніші на нашому ринку такі види родзинок:

Золоті родзинки - стандартні та найпоширеніші родзинки за рахунок своєї доступності та унієральності.

Темні (тіньові) родзинки - елітні родзинки, що використовуються у випічці хліба та виробництві кондитерських виробів. Також вживається як самостійно десертний сухофрукт.

Джамбо (великий) - преміальний родзинки для самостійного вживання в їжу або як інгредієнт кулінарних страв.

Родзинки кишміш - смачні та зручні родзинки для тих у кого немає бажання пережовувати виноградні кісточки і випльовувати їх.

Родзинки жіночі пальчики - смачний і витончений родзинки. За смаковими якостями перевершує золотий, але має більш плоский відтінок, ніж темний.
 

Іноді над ринком виникають і зникають деякі види родзинок. Це пов'язано із урожаєм, а також імпортно-експортними операціями на світовому ринку сухофруктів. Найбільш цінними вважаються десертні сорти родзинок за рахунок своїх виняткових смакових якостей та калібру. До десертних родзинок відносять темні родзинки та джамбо. Не велика і не дорога родзинка зазвичай масово йде в кондитерське виробництво та кулінарію.
 

Виробництво родзинок
 

Все починається із виноградників. Щоб отримати якісний родзинки потрібний якісний виноград. А для цього виноградні лози мають отримувати належний догляд: підрізування, підв'язування, сонячне світло, полив. На даний момент найкращою формою арок для вирощування винограду визнана П-подібна арка, тому що вона дозволяє виноградникам повчити максимальну кількість сонячного тепла, а збиральна техніка безперешкодно проводити збір урожаю.

Щоб отримати родзинки використовують технологію сушіння на лозі. У період, коли виноградне гроно повністю дозріло, підрізають гілку і залишають сушитися виноград прямо на грона, приблизно на 1,5 - 2 місяці. Сушіння може проводитися як безпосередньо у винограднику на прямих сонячних променях, так і в тіні. Для прискорення періоду сушіння може бути застосований дегідрататор. Але, як правило, і звичайного сушіння на сонці винограду достатньо. Тіньовий виноград проходить більш делікатне сушіння, за рахунок чого має більш м'яку структуру та широкий смаковий спектр.

Після сушіння на лозі виноград відокремлять від грона за допомогою спеціального обладнання або вручну, залежно від технологічності виробництва. Далі з відокремленого від лози продукту видаляється все зайве сміття, проводиться промивання, повторне сушіння і в результаті чого виходить готовий продукт - родзинки.
Найбільшими виробниками родзинок на сьогоднішній день є країни: США, Туреччина, Іран та інші країни Азії.

 

Де використовується родзинки
 

- кондитерські вироби: кекси, паски, штолени, булочки, пряники, шоколад
- десерти: солодкі сирки, кисломолочні десерти
- Страви: плов, салати
- сухі сніданки
- хліб
- компоти, напої

 

Щоб вибрати хороші родзинки, потрібно звернути увагу на його зовнішній вигляд і твердість. Родзинки не повинні бути надто твердими і зацукрованими. Не варто купувати надто дрібні, індустріальні родзинки. Для страв та десертів він не буде смачний і можливо зайво сухий та солодкий. У продукті не повинні бути сторонні запахи, у тому числі запахи спецій. Іноді продавці зберігають продукти у відкритому вигляді поруч із спеціями, тому сухофрукти можуть потягнути запах прянощів.
 

Цінність родзинок
 

З мінералів у продукті є калій, бір, залізо, магній. У складі чорної родзинки є вітаміни групи В, які беруть участь в утворенні клітин крові, вони також запобігають пошкодженню нервової тканини, покращують роботу головного мозку, нормалізують рівень гемоглобіну в крові.
 

Багатство антиоксидантів: Ізюм містить антиоксиданти, такі як флавоноїди, каротиноїди та поліфеноли, які допомагають захищати клітини від пошкоджень вільними радикалами.

Поживні речовини: Ізюм багатий на вітаміни і мінерали, такі як вітамін С, вітамін К, вітаміни групи В, залізо, калій, магній і кальцій.

Поліпшення травлення: Ізюм містить розчинні волокна, які можуть підтримувати здоров'я шлунково-кишкового тракту та стимулювати травлення.

Енергія: Ізюм є джерелом швидких вуглеводів, що робить його добрим джерелом енергії, особливо для тих, хто займається фізичною активністю.

Підтримка здоров'я кісток: Ізюм містить мінерали, такі як кальцій та бор, які важливі для здоров'я кісток.

Поліпшення зору: Вітамін A, що міститься у родзинках, корисний для зору та підтримки здоров'я очей.

Підтримка серцево-судинного здоров'я: Антиоксиданти та калій у родзинках можуть допомогти підтримувати здоров'я серцево-судинної системи.

Незважаючи на ці користі, важливо вживати родзинки з помірністю, оскільки він містить цукри та калорії. Людям з діабетом або проблемами з рівнем цукру в крові слід враховувати кількість ізюмових продуктів, що вживаються.