Горіхи – дуже корисні та смачні продукти. Особливо їх приємно їсти, коли вони почищені від шкаралупи та готові до вживання.
 

Сезон волоських горіхів починається з кінця серпня та триває до кінця вересня. Ранні волоські горіхи ще називають молочними за свій ніжний солодкий смак, який, на жаль, втрачається до середини осені та переходить у звичайний.
 

Волоський горіх – найдоступніший горіх через те, що цей добре росте і плодоносить у наших широтах.
Волоський горіх має досить тверду шкаралупу, завдяки якій у нерозлузаному вигляді він може зберігатися цілий рік, але яка вимагає зусиль для розлузування та вилучення ядра.
Найціннішим з комерційного погляду є ядро ​​горіха як половинки ядра, званого ще метеликом. Горіх метелика є десертним горіхом, тому що саме його вважають за краще вживати як самостійний продукт.
Щоб розлузати горіх у домашніх умовах застосовують такі типи впливу:
- розколювання
- дроблення
Будь-який із способів потрібно застосовувати акуратно, інакше в процесі вилучення ядро ​​може зашкодити.

 

Делікатний спосіб розколу
 

Пам'ятайте про безпеку під час коління горіхів!
 

Цей спосіб можна застосувати навіть за кухонним столом, тому що він не видає шуму ні стуку. Для цього знадобиться звичайний кухонний ніж із невеликим лезом або консервний ключ, або викрутка. Якщо ви вибрали ніж, то обов'язково візьміть його не за ручку, а за лезо якомога ближче до носика, для того, щоб раптом під час натиску лезо зісковзне повз горіх, то рука з ножем уперлася в руку з горіхом, не наносячи травм і порізів.
 

Дія 1
 

Вістря ножа потрібно втопити в місце зриву горіха (попку) і злегка провернути. Має відбутися розкол горіха на дві частини по природних лініях шкаралупи.
 

Дія 2
 

Для виїмки ядра горіха з половинки шкаралупи знадобиться орехокол-щипці. Щипцями докладаючи невеликі зусилля робляться надломи та розколи вздовж та впоперек половинки. Після цього пальцями можна очистити ядро ​​від розколотої шкаралупи і вийняти «метелика» або чверті. Як пощастить.
 

Шумний спосіб розколу
 

Для цього способу знадобиться невеликий молоток (200-250 грам) та підставка, на якій можна бити по горіху. Щоб розколоти горіх потрібно з невеликим зусиллям ударити кілька разів спершу по місцю без поділу (спині), а потім по лінії поділу. Хоча спосіб має свої недоліки, але простий, швидкий та ефективний за рахунок застосування всього одного інструменту.
Народні умільці також вигадали ще один спосіб розколу горіха з вилученням цілого ядра.
Для цього волоський горіх замочують на 30 хвилин у воді. Після цього розмочений горіх кладуть на шийку пляшки і б'ють зверху молотком. Шкаралупа розламується, а ядра залишаються цілими. Розмочування в цьому випадку діє пом'якшувально на саму шкаралупу та ядро. Ядро стає м'якшим, тому легше переносить удари та деформації і залишається цілим.

 

ІНДУСТРІАЛЬНИЙ ПІДХІД
 

Якщо ви плануєте отримати додатковий заробіток на продажу чистих волоських горіхів, то щипцями та навіть молотком ви не обійдетесь. Не так легко розлузати та очистити від шкаралупи кілька мішків горіхів.
Для масової переробки горіхів є спеціальні апарати, що розколюють горіхи. Один такий апарат за 30 хвилин може переробити 2 мішки волоських горіхів.
Для тих хто не має дачі та своїх дерев горіха пропонуємо готовий чистий горіх типу «метелик». Пам'ятайте, що горіх – це продукт із високим вмістом жиру, тому його краще зберігати у прохолодному місці чи холодильнику.