Дорогі друзі, наш проект неодноразово радував своїх покупців якісними товарами, і вдячний усім тим, хто гідно оцінив наш внесок у їхнє харчування. Але перш ніж товар з нашого сайту потрапить до рук покупця з нашого боку проводиться контроль та дегустація, ознайомлення як з товаром, так і з постачальником.
Нам приємно, коли покупцям приємно отримувати з наших рук смачні, натуральні, якісні продукти харчування. Для цього ми працюємо.
ШУКАЄМО ЯКІСНУ ВЯЛЕНУ ІКРУ
Так ось, у цій публікації ми розповімо, як ми шукали і мало не збилися з ніг у пошуку якісних снеків до пива (і не до пива, а просто попоїсти), зокрема в'яленої ікри. Чому литки? Тому що риб'яча ікра не лише смачна, а й дуже корисна (при дотриманні певних умов). Яких умов? Ви зрозумієте трохи згодом.
На ринку, як виявилося, багато пропозицій, виробників. Але якби тема була така проста, ми б не присвячували їй цей матеріал.
З наших спостережень ринок рибних снеків ділиться на дві категорії:
- вагові
- фасовані
Вагові продаються в магазинах і точках з продажу пива на вагу. Рибні снеки викладені на вітрині та підписані: «ікра плотви», «філе тріски з перцем» тощо. Поклали на ваги, зважили, віддали кульок із рибкою покупцю. Максимальну інформацію, яку може дізнатися споживач по продукту, – його ціна та назва. Усі. З чого конкретно складається даний продукт, яка сировина використовується для виробництва, де виробництво з'ясувати неможливо.
З другою категорією снеків розфасованих в упаковку справи місцями кращі, а місцями гірші. Справа в тому, що продуктовий ринок України, породжений відсутністю стандартів виробництва та відсутністю санепідемнагляду, може собі дозволити випускати навіть у фабричній упаковці контрафактний товар. Як це, спитаєте ви? Відповідаємо. Назва товару з лицьового боку упаковки може цілком відповідати фактичному складу продукту. Наприклад, виробник на лицьовій стороні упаковки пише «Ікра тріски», а з зворотного боку у складі: ікра тріски, глутомат натрію (він же підсилювач смаку), крохмаль, борошно… Причому без зазначення відсоткового вмісту самої ікри та додаткових елементів.
А буває ще гірше. На упаковці з лицьового боку продукту підпишуть "Ікра тріски в'ялена", а на зворотному боці складу не вказано. За смаком і зовнішнім виглядом спробуй розберися, їси ти добре перемелену у фарш рибу або в'ялену ікру. Ціна риб'ячого фаршу та ікри відповідно різна.
Що важливо на сайті такого роду продавці в картках товару чомусь соромляться вказувати реальний склад продукту, а пишуть просто що ікра тріски найкорисніший і смачніший снек, бла-бла-бла… Такі продукти краще не купувати, навіть якщо ціна спокуслива, а морський делікатес виглядає привабливо.
Краще користуватися наступним правилом при купівлі лицьових делікатесів: читаємо склад, дізнаємося торгову марку, купуємо.
Нижче наведемо приклади етикеток з поганим складом продукту і хорошим. Вміст складу (ні, не злочину) продукту одного виробника та іншого говорить саме за себе.
А ось на наш погляд яким має бути склад якісної в'яленої ікри:
Висновок: купуйте якісні продукти, що випускаються під торговою маркою, на упаковці яких можна чітко ознайомитись із складом продукту. Дуже багато недобросовісних цеховиків розплодилося в нашій країні, готових продати будь-що під гарною вивіскою. У їхньому випадку під гарною назвою. Виняток із правил, де можна упустити склад продукту – прості товари, та сировину: фрукти, овочі, молоко, свіжа риба, горіхи тощо.