Всі горіхи – смачна та корисна їжа. Але як і у всьому при вживанні горіхів потрібно знати міру та дотримуватися рекомендацій. Ці рекомендації стосуються обсягу, часу, культури споживання та причин відмовитися, якщо такі знайдуться.
 

Добова норма
 

Загальні рекомендації дієтологів зводяться до споживання горіхів обсягом 30-50 грам на добу. Без зважування це приблизно жменя, що вміщується в руку. Чи можна з'їсти більше? Можна, можливо. Нічого поганого не трапиться, але ви можете збити свій організм з режиму харчування, адже горіхи за рахунок своєї поживної сили можуть замістити один або два їди. Пам'ятайте, горіхи дуже добре вгамовують голод, але при цьому не можуть бути повноцінним замінником нормального харчування.
 

Час
 

Горіхи – це енергетики. Вони калорійні, поживні, корисні. Оскільки людина найбільш активна в першій половині дня, то і заряд бадьорості бажано також отримати в першій половині дня. Якщо ви з'їсте горіхи на сніданок або перед обідом це буде оптимальним часом.
 

Один вид або горіховий мікс
 

Користь горіхів в залежності від виду (фундук, волоський, кешью) відрізняється незначною мірою. Так, різниця в наборі мікроелементів є, але сказати що один горіх корисний, а інший ні, точно не можна. Тому в цьому сенсі можна відштовхуватися від смакових уподобань. Якщо вам подобається волоський горіх, їжте волоський, якщо можете собі дозволити фундук або мигдаль, теж дуже добре. Багато хто воліє робити так званий горіховий мікс, змішуючи кілька видів горіхів. Таким чином смак різноманітніший і база корисних речовин, що потрапляють в організм ширше.
 

Чи потрібно мити або замочувати у воді перед вживанням
 

Щодо волоських горіхів є рекомендації щодо замочування горіхів у воді перед вживанням. Це потрібно для того, щоб підвищити засвоюваність корисних речовин, а також для того, щоб вимити з горіхів фітинову кислоту. Щодо інших горіхів така процедура не передбачена. Чисто з гігієнічної точки зору допускається промивання водою мигдалю, тому що він вживається в їжу разом зі шкіркою, а шкірка буває запилена. Промивання водою видаляє з горіха пил та дрібне сміття. Фісташки навпаки мити не можна. По-перше, це вимиває сіль, а по-друге, ядра, що відволожилися, будуть не такими смачними.
 

З чим поєднуються горіхи
 

Горіхи досить універсальний продукт. Їх можна зустріти у різних стравах, сухих сніданках, кондитерських виробах і просто як самостійний снек. Ви самі могли додавати горіхи до салатів з моркви, буряку, морепродуктів. Кешью і мигдаль є постійними сухих сніданків і кранчів. Фісташка та арахіс із сіллю є улюбленим снеком до пива і просто їжею коли хочеться чогось солоного та швидко.
 

Причини відмовитись
 

Причин відмовитися від вживання горіхів небагато. Перша та основна – алергічні реакції. Але реакція може бути на один горіх і може бути відсутнім на інший. Тому якщо ви підбираєте до свого раціону ідеальний горіх, то варто спробувати кілька, перш ніж відмовитися від усіх. Як вибрати свій горіх? З'їжте невелику порцію (3-4 горіхи) одного виду. Якщо все добре, можна збільшити дозу до звичайної добової дорослої людини. Якщо після 3-х горіхів у вас з'явилися висипання на шкірі, почервоніння, інші не характерні для нормального стану симптоми або відчуття, значить потрібно відмовитися від цього горіха. Дітям саме так і дають скуштувати горіхи вперше.
Друга причина відмовитися – надмірна вага. Горіхи – калорійний продукт. Якщо людина страждає на надмірну вагу і малорухливий, то споживання горіхів бажано обмежити. Заправка організму таким суперфудом, як горіх, має відповідати способу життя.

 

Небагато тексту на правах реклами
 

Якщо ви хочете купити горіхи з доставкою по Україні через НП, Укрпошта, ОЛХ-доставка, відвідайте наш каталог найкращих та найсмачніших горіхів.