Морські делікатеси завжди вважалися вишуканими ласощами, які доступні обмеженою пропозицією. Ще кілька років тому для того, щоб скуштувати салат з морепродуктів або страву, потрібно було виїхати за кордон або відвідати дорогий ресторан. Зараз, на щастя, ситуація кардинально змінилася на краще для споживача. У магазинах та кафе стали доступні такі морські делікатеси, які раніше могли лише мріяти спробувати. Звісно, морські делікатеси коштують дорого. Але по-перше, делікатес - це те, що їдять не часто, а по-друге не багато. Одним словом зрідка, у невеликих кількостях навіть найекзотичніші морські продукти може спробувати практично кожен.
Що сьогодні пропонують покупцям магазини і яка приблизно вартість цих делікатесів?

 

Ікра
 

Так, ікра за всіх часів була одночасно і найдоступнішим і водночас найдорожчим морським делікатесом. Власне дорожнеча і створювала наявність даного делікатесу у продажу. Суттєво знизити вартість ікри останнім часом допоміг фермерський спосіб видобутку (вирощування лососевих у неволі) та нові способи обробки та транспортування сировини. Фермерська ікра вважається не такою екологічною як дикоросла океанічної риби, але тим не менш фермерська ікра - це ікра, вона смачна, справжня і корисна. Інформацію про метод виробництва ікри можна дізнатися ознайомившись з відповідною інформацією на упаковці. За ціною ікра риб, що виросли в природних диких природних умовах, вище, ніж фермерська.
 

Найбажанішими ікорними делікатесами прийнято вважати ікру:
- червона ікра (форелі, горбуші, кети)
- чорна ікра (білуги, осетра, севрюги)
- ікра промислових видів риб (тріски, мінтаю, щуки, мойви та ін). Ще цю ікру називають жовтою.

 

За корисністю будь-яка ікра мало поступається один одному, чи то чорна, червона чи жовта. Але за смаковими якостями усі вони різні. Люди платять за смак, рідкість, за імідж. Приблизно так само, як і кава. Є дорогий і рідкісний вид арабіки, а промисловий і недорогий сорт робусти. Ікру добре купувати в скляній тарі, тому що можна розглянути добре консистенцію, ікринки, наявність рідини і т.д. Докладніше про вибір ікри.
 

ПЕЧІНКА ТРІСКИ
 

Цей делікатес відомий усім майже з дитинства. Унікальні смакові якості роблять цей делікатес не менш бажаним, ніж ікра. Печінка тріски тим смачніше чим більші шматки і чим ближче виробник до місця вилову риби. Адже печінка – досить ніжна за структурою, не любить багаторазових заморозків-розморозків. Крім унікальних смакових якостей печінка тріски ще й дуже корисна, тому що містить багато вітаміну D, A, Омега-3 та ін. Тому печінку тріски рекомендують давати і дітям, адже організму, що росте, дуже необхідні вітаміни групи D і жири. Якщо хочете купити дійсно якісний продукт потрібно дивитися на відсоток печінки та олії. Печінки має бути не менше 95%.
 

ТУНЕЦЬ, ЛОСОСЬ, ВУГІР
 

Як і литки, корисної риби не буває. Але серед риб є ті, які люди віддають перевагу делікатесу. Найбільшу перевагу як делікатес традиційно віддають тунцю, лососю та вугрю. Тунець гарний і як добавка, наприклад, в салат і як основна страва з яким-небудь гарніром. Тунець гарний тим, що це абсолютно екологічна дикоросла риба. Запаси тунця у світовому океані настільки великі, що не потрібно вирощувати цю рибу в неволі.
А ось лосось цінують за його багатий, насичений корисними жирами смак. Причому лосось як і оселедець воліють вживати не проводячи термічну обробку, тобто в сирому засоленому вигляді. На жаль, купити дикорослий лосось у наших широтах практично неможливо. З 90% ймовірністю на полицях магазинів представлений лосось, вирощений на рибних фермах.
Вугор переважно застосовують для приготування суші. Разом з рисом та соєвим соусом ця риба також неймовірно смачна.

 

ІНША МОРСЬКА ЕКЗОТИКА
 

Клешні краба, щупальця восьминога, мідії, креветки, анчоуси, кальмари.
 

Не дарма кажуть, що морський світ таїть у собі таємниць не менше космосу, адже насправді світовий океан вивчений лише на 2-5%. І тільки вивчивши такий невеликий об'єм океану, людство відкрило для себе практично нескінченне джерело їжі. Практично все виловлене з океану можна приготувати та з'їсти: від водоростей та креветок до філе великих риб. Питання лише у правильному приготуванні та подачі. А ось для тих, хто хоче як дегустацію ознайомитися з нерибною морською різноманітністю існують набори морських коктейлів, до яких входять щупальця восьминога, мідії, креветки та інше морське начиння. Часто такі коктейлі стають основою різних страв, таких як піца, салати, закуски.
 

РИБНІ ПАШТЕТИ
 

Ще один делікатес на основі продуктів із моря, в якому змішано відразу кілька дуже смачних інгредієнтів. Наприклад, паштет на основі копченого лосося, сиру та вершків. Звучить дуже апетитно і на смак також приголомшливо. Крім паштетів із дорогої риби відомі рецепти паштетів із промислових видів риб (кілька, оселедець) звані фаршмак. Традиційний фаршмак складається з філе оселедця, олії та яєць. Паштет – універсальний вид закуски, придатний до будь-якого столу як намазка на хліб та тарталеток.
 

На наше велике щастя практично все те, про що ми говорили в цій публікації, доступно нашим покупцям у консервованому вигляді. У деяких магазинах продають охолоджену рибу, тобто ту, яка не пройшла заморожування та розморожування, а лише вилов та охолодження до +4 градусів з подальшою подачею на полицю магазину. Звичайно така дистрибуція вимагає значних витрат на транспортування, зберігання, проте для покупця це все одно набагато дешевше, ніж поїхати самому до місця вилову риби і спробувати свіжо спіймані морські делікатеси.