Правильне харчування – запорука міцного здоров'я, краси тіла та гарного настрою. Але не всі можуть харчуватися правильно, тому що не зберігають у голові інформацію про харчову цінність продуктів і при поповненні запасів просто наповнюють кошик усім, що трапляється на очі.

А якщо запам'ятати не корисні, а шкідливі продукти. У такому разі немає необхідності пам'ятати дуже багато, а потрібно лише запам'ятати те, що потрібно виключити із споживання.

НЕ НЕПРАВИЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ

Що вам спадає на думку при слові шкідлива їжа?

 

Чіпси, сухарики, снеки, солодкі газовані напої, солодкі батончики, їжа з фаст-фуду, ковбаса, майонез, консерви, напівфабрикати, білий хліб, цукор, жуйки, льодяники, цукерки та інші солодощі.

Все це так, все вищеперелічене здебільшого шкідливе для людини. Але! Не все солодке шкідливе і не всі плодоовочеві нешкідливі. І сухарики є без шкідливих добавок та консерви без консервантів та солодощі на основі натурального какао, наприклад, звичайний шоколад.

ШКІДЛИВА ЇЖА ШКІДЛИВА ЧОМУ?

Глутомат натрію (Е-621) – або підсилювач смаку. Його додають у ковбасу, пресерви, напівфабрикати, кондитерські вироби. А що, скажіть ви, звичайний оселедець потребує посилення смаку? Ні звичайно. Тільки одні виробники додають глутомат натрію, інші ні. Ця добавка небезпечна тим, що викликає звикання організму, а також здійснює заміну поняття «смачна їжа». Тобто. організм реагує правильно, схвально на смачну їжу, але фактично відбувається обман мозку, підміна понять між «смачна їжа» та «справжня смачна їжа».

Крім того, глутомат натрію негативно впливає на зір, роботу головного мозку, викликає алергію, погано позначається на роботі серцево-судинної системи.

Замінники цукру, такі як аспартам (Е-951), також не несуть користі для здоров'я людини. Аспартам – це синтезований підсолоджувач, який використовують для виробництва газованих напоїв та кондитерських виробів. Аспартам солодший від цукру в 200 разів, тому його вигідність очевидна. Але аспартам – це хімія. І хоча є думка, що він не завдає шкоди організму, але користі від нього точно немає. Чим менше хімії отримує ваш оргазм, тим краще він почувається.

Консерванти (нітрит натрію Е-250) є у будь-якій ковбасі та м'ясних делікатесах. Крім того, різні консерванти присутні в кетчупі, майонезі, кондитерських виробах, напівфабрикатах, консервах і т.д. Але, потрібно розуміти, що є натуральні консерванти (сіль, цукор, олія, мед, оцет) та штучні (Е-шки). Від Е-шек організму одна шкода. А, наприклад, законсервована сардина в олії абсолютно нешкідлива і навіть краща, ніж переморожена кілька разів риба, що пройшла довгий двомісячний шлях з океану на полицю магазину.

Токсини, канцерогени, нітрати. Ці речовини є супутниками їжі швидкого харчування. Несвоєчасна заміна зношеної фритюрниці чи пересмаженої олії у ресторані швидкого харчування може занести у ваш організм шкідливі канцерогени. А хто впевнений у тому, що олія змінюється вчасно, а посуд відповідає екологічним нормам. Але це не єдиний ризик фаст-фуду. У закладах швидкого харчування здебільшого продають страви, що складаються із швидких вуглеводів (хліб, м'ясо, газовані напої, десерти), які ведуть до надлишку цукру в крові та набору зайвої ваги.

Нітрати, що містяться в ранніх овочах, також шкідливі для організму. Нітрати – це сіль. А надлишок солі в організмі може призвести до порушення роботи нирок, набряклості. Також порушується транспортування кисню по тілу і, як наслідок, перепочинок, нудота.

Продуктами з високим вмістом нітратів можуть бути ранні баштанні (дині, кавуни), коренеплоди (картопля, кабачки, редиска). З одного боку ми розуміємо, що всі ягоди та овочі корисні, з іншого боку підгодовування плодів нітратами робить їх небезпечними для здоров'я. Рекомендації – їсти сезонні фрукти та овочі, що означає потрібно купувати та вживати їх у їжу тоді, коли йде масовий збір.

ЯКЩО ДУЖЕ ХОЧЕТЬСЯ ШКІДЛИВОГО

Адже дорослі як діти, а діти і є діти. Якщо сказати не можна з'їсти це, то захочеться подвійно. Виходів у цій ситуації два.

- Замінити шкідливий, але бажаний продукт більш нешкідливим
- З'їсти шкідливого небагато

Ніхто не каже, що їсти у фаст-фудах небезпечно для життя. Просто робити це щодня не варто. А сходити з дитиною один раз на тиждень у Макдоналдс можна. Крім того, в тому ж Макдоналдс є салати, соки, молочні коктейлі. Це не тільки не шкідлива, а й корисна їжа.

Замість сухариків з величезним набором підсилювачів смаку та добавок можна купити ті, що приготовані із хліба та натуральних спецій (сіль, часник, зелень). Такі, на щастя, є. Хороший приклад – житні сухарики Козацькі. У їхньому складі лише житній хліб та натуральні спеції.

Якщо хочеться солоного, можна з'їсти фісташки або сушену рибу. Не обов'язково купувати чіпси чи інші шкідливі снеки. Насправді й снеки поділяються на дві категорії: шкідливі та не шкідливі. Віддавайте перевагу другим.

Вихід із харчового глухого кута завжди є. Просто потрібно бути перебірливим і не вистачати з полиць магазину перше, що трапилося в руки.

Бажаємо Вам міцного здоров'я та правильного харчування.