Багато хто ігнорує корисні властивості горіхів і зневажливо ставиться до багатого, а головне доступного джерела поживних речовин, вітамінів, мікроелементів. Якщо ви один із таких, то ця стаття для вас. Ми розповімо про користь волоських горіхів для чоловіків і жінок, а також про те, скільки можна їсти горіхів на день і чи можуть волоські горіхи завдати шкоди організму.

Звідки назва «волоський горіх»

Вважається, що в Європі першим цей горіх з'явився в Греції приблизно в 5 в е., а в Грецію потрапив з Персії. У східну Європу, тобто. до нас, волоський горіх потрапив саме з Греції, тому його так і називають. Самі греки називали горіх «царський» за його унікальні корисні властивості та за доступність лише найвищому стану.

Користь волоського горіха

Оскільки наш мозок на 60% складається з жиру і є жирним органом, а волоський горіх містить високу кількість корисних жирних Omega-3 кислот (у кілька разів більше ніж у фундуку або мигдалі), то саме волоський горіх дуже хороший «заправник» для наших мізків.
Позитивний вплив на пам'ять та активність головного мозку – лише одна з корисних властивостей, які має волоський горіх. Інші корисні властивості волоських горіхів:

 

- покращує чоловічу силу та репродуктивну функцію
- знижують нервову напругу
- волоський горіх має високий поживний ефект, що відновлює сили
- рослинний білок горіха допомагає відновлюватися ослабленому після хвороби організму завдяки легкій засвоюваності, тому його рекомендують вживати виснаженим людям
- цинк і йод, що містяться в горіху, корисні для шкіри, волосся, нігтів (важливо для жінок)
- зміцнює серцево-судинну систему завдяки калію та магнію
- нормалізує артеріальний тиск та знижує рівень холестерину
- вітаміни С і Е, що містяться, мають антиоксидантні властивості, уповільнюють процеси старіння і негативного впливу навколишнього середовища (жіноча краса)

 

Скільки можна і потрібно їсти волоських горіхів на день
 

Давайте визначимося, що є норма споживання горіхів, бажана (скільки хочеться з'їсти) і рекомендована дієтологами. За відсутності будь-яких відхилень від здоров'я бажана норма може бути вашою денною нормою без будь-яких консультацій з дієтологами та лікарями. Головне при споживанні пам'ятайте, що волоський горіх висококалорійний продукт, який може сприяти набору ваги. Інших протипоказань до споживання волоських горіхів немає.
Загальні ж рекомендації дієтологів наказують щодня з'їдати 10 г волоських горіхів. Саме в цій кількості міститься необхідна для організму добова доза Omega-3 кислот.
10 г горіхів - це приблизно 2-3 ядра без шкаралупи або 3 горіхи в шкаралупі.
Що отримувати саме користь від вживання волоських горіхів, горіхи мають бути якісними та правильно зберігатися.

 

Як вибрати і зберігати горіхи
 

Дотримуйтесь наступних правил при виборі волоських горіхів:
- горіх у шкаралупі повинен бути щільним, важким, сухим. При трясці не повинно бути звуку. Якщо чутно звук, то ймовірно, горіх старий, висохлий або зіпсований.
- очищений горіх повинен бути світло-жовтого кольору, рівний, без чорних плям і без видимих ​​слідів псування комахами
- за смаком горіх повинен бути м'який, трохи хрумкий, без гіркуватості. Гіркота може свідчити, що горіх старий чи неправильно зберігався.

 

Волоські горіхи в шкаралупі можна зберігати кілька років у сухому, прохолодному місці. Очищений горіх не може зберігатися понад 2-3 місяці. Ядра горіхів слід зберігати в закритій банці або іншій ємності в прохолодному, темному місці, а краще в холодильнику. Пам'ятайте, що горіх – це жири, а жири не можуть довго зберігатись у теплому місці.
 

Які існують види грецьких горіхів
 

Існує щонайменше до 10 видів волоських горіхів, що вирощуються в нашій країні та країнах ближнього зарубіжжя. За смаковими властивостями для споживача вони практично нічим не відрізняються, а властивості сортів мають більше значення для садівників, оскільки у різних сортів різна морозостійкість, розмір та форма плода, термін перших плодів після посадки саджанця тощо. Якщо вас цікавить, у якого горіха найтонша шкаралупа, то тут все індивідуально від дерева до дерева від садівника до садівника. Найкращим тестом та тонкокорість буде стискання двох горіхів.
Є інформація, що тонка шкаралупа та легке відділення ядра від шкаралупи біля горіха «Чендлер». Але це не точно, потрібно перевіряти))
За одним зовнішнім виглядом важко розрізняти горіхи за сортами. Горіхи – це якраз той випадок, коли треба пробувати на зуб. Жарт. Краще скористайтеся горіхолом.