Нормальний раціон харчування тваринного це:
- м'ясо і риба (основне джерело білка)
- молочні та кисломолочні продукти (допоміжне джерело білка)
- рослинні жири (вітаміни А і Е для вовни та серцево-судинної системи)
- рослинна їжа (джерело клітковини і вітамінів)
- злаки, крупи, хліб (джерело вуглеводів і насичення організму)
Сучасні корми для тварин збалансовані таким чином, щоб кішки і собаки отримували всі перераховані компоненти в достатній кількості.
Корми для тварин, як і їжа людини, не всі однакові за якістю і цінності.
Існує класифікація кормів умовного характеру. Умовного в силу того що в світі немає єдиного стандарту, за яким корм можна віднести в ту чи іншу категорію. Проте, виробники кормів часто вказують на пачках приналежність корми до тієї чи іншої групи, щоб покупці краще орієнтувалися і вибирали не тільки між ціною і вагою, а між класом, ціною і вагою.
Самим тваринам насправді все одно з пачки з якими буквами ви насипаєте корм в миску, читати вони, як відомо не вміють. Вирішальну роль для вихованця грають смакові переваги, індивідуальна переносимість і то, як харчування впливає на стан здоров'я. Стан здоров'я оцінює, звичайно, господар.
При плануванні раціону харчування тваринного необхідно виходити з того, що будь-яка собака і кішка не відмовиться від смачної їжі, але і не стане відмовлятися від менш смачною, якщо ніколи не пробувала нічого смачнішого. Підняти планку смакових очікувань тваринного дуже легко, а от повернути її назад важкувато. Враховуйте цей факт при гастрономічних варіаціях в харчуванні домашніх улюбленців.
Класифікація корми для тварин за складом
Найпоширеніші класи сухих кормів, доступні в магазинах:
Економ. Склад корму: м'ясо тварин, субпродукти - 5-15%
Преміум. Склад корму: м'ясо тварин, субпродукти - 15-25%
Суперпреміум (Холістік). Склад корму: м'ясо тварин, субпродукти - 45-60%
Класифікація корми для тварин за призначенням
Для кошенят і цуценят
Для дорослих особин
Для кастрованих (стерілізованих)
Для різних порід (великих / дрібних, енергійних / спокійних, дліннешерстих / короткошерстих)
для алергіків
Для виведення шерсті (для кішок)
Для старих кішок і собак
Практично у будь-якого виробника кормів, яка не експериментально, а професійно займається випуском, в лінійці обов'язково є всі перераховані вище класи і види корму. Раз вже ми заговорили про виробників корми, то давайте згадаємо найдостойніших.
Кращі виробники кормів для домашніх тварин, представлених в Україні
Acana (Канада)
Purina (Pro Plan) (Італія, Франція)
Royal Canin (ЄС)
Monge (Італія)
Hill's (США і Голландія)
Home Food (Україна)
Optimeal (Україна)
НАЙЧАСТІШІ ПИТАННЯ, ПОВ'ЯЗАНІ З кормами для тварин
Чи можна собаці дати котячий корм і навпаки
Не рекомендується давати корм собаки кішці і навпаки. Хоча сировину (м'ясо, риба, трави, зерно і т.д.) для кормів однакові їх пропорції в залежності від тваринного, для якого призначений корм різні. Крім того у собак і котів різні потреби в мінералах, мікроелементах, вітамінах, білках. Виробники спеціально балансують склад корму таким чином, щоб він найкращим чином окремо задовольняв усі потреби тваринного організму окремо для собак і окремо для кішок. Крім складу є і фізіологічні різниця гранул корму. Гранули котячого корму дрібніше ніж гранули собачого.
Чи можна повноцінно замінити натуральну їжу кормом
Є тварини, які все життя живуть тільки на кормах і ніколи не їли їжу, яку вживає людина. Якісний корм преміум класу і вище повністю покриває потреби тварини в енергії, білках, вуглеводах, вітамінах і т.д. Лінійки кормів для тварин досить широкі: сухий корм, вологий корм, масла, ласощі, гризункі. Тому урізноманітнити раціон є чим і спокійно можна годувати вихованця тільки кормом без каші і м'яса.
Як перейти з корми на корм
Іноді господарі вихованців приймають рішення змінити корм через відмову тваринного їсти (ефект пересичення), незадовільний стан здоров'я (алергія, тьмяна шерсть, млявість, діарея), переходу на більш дешевий або навпаки більш преміальний корм. Практично всі виробники кормів рекомендують поступово протягом тижня зробити плавний перехід з допомогою поступового додавання в старий корм нового за наступною схемою:
1-2-ий день - 25% нового, 3-5-ий день - 50% нового, 6-7-ий день - 100% нового.
Собака або кішка не хоче їсти сухий корм
Дійсно, буває так, що тварина не хоче їсти корм. Типові причини: пересичення, примхливість породи, внутрішній дискомфорт. Потрібно розуміти, що крім як моделлю поведінки тварина не може висловити своїх почуттів, тому своє "фе" і своє "ням" вихованець може показати тільки або хорошим апетитом, або відмовою. Що зазвичай роблять в цьому випадку заводчики? Перше - пробують дати корм з іншим смаком. Друге - пробують міксувати сухий корм і вологий. Третє - пробують дати більш преміальний і дорогий. Якщо нічого не допомагає, звертаються до ветеринара.
Чим відрізняється преіум і суперпреміум корм від холістік
Холістік - це суперякісна, мінімум на половину м'ясна (рибна), максимально натуральна їжа. У корми класу холістік повністю відсутні продукти відходів м'ясопереробки (кістки, пил), синтетичні добавки, генетично-модифіковані компоненти, ароматизатори і т.д. У буквальному сенсі корм холістік настільки якісний, що його може їсти людина.