ФУНДУК ЧИ ЛІЩИНА?
 

Фундук – найдавніший та найцінніший для людини горіх. Найцінніший не тільки через свої корисні властивості, а й тому, що в давнину буквально рятував життя людині в небагатий їжею післяльодовиковий період.

Фундук є не що інше як одомашнена ліщина, що відноситься до сімейства горіхові. Ця рослина має вигляд куща багаторічника, висота якого трохи перевищує 7 метрів.
 

Звідки родом фундук?
 

Немає точного поняття, де саме вперше зустрівся фундук, бо в минулі століття майже у всіх листяних лісах Європи трапляються його ознаки.
За даними єдиного у світі інституту фундука, що у турецькому місті Трабзон, фундук, як промислова культура, відомий у світі понад 600 років, а лісовий горіх вирощується з античних часів як горіхоплідна рослина. Лісовий горіх був досить істотним елементом їжі для ранніх вихідців з Азії та європейців через його приємний смак та високу поживну цінність.
У стародавніх римлян та греків фундук вважався символом мудрості, знань та родючості. Часто зустрічався у весільних традиціях у всій Північній Європі.

 

Зараз фундук виробляється у комерційних кількостях у Туреччині, Азербайджані, Італії, Греції, на Кіпрі, у Грузії, в іспанській області Каталонії, в американських штатах Орегон та Вашингтон. Близько 75% світового обсягу фундуку вирощується у Туреччині. Тобто. можна сказати, що з великою часткою ймовірності купуючи фундук, ви їсте саме турецький.
 

Харчова цінність
 

20% - цінний рослинний білок, аналогічний м'ясному;
12% - складні вуглеводи, що дають енергію та довге почуття ситості;
13% - практично всі необхідні організму вітаміни та мікроелементи (фосфор, калій, фтор, залізо, магній, сірка, вітаміни груп В, А, E, C, PP та інші).

 

Корисні властивості для організму
 

- допомагає гармонійному розвитку дитячого організму
- підтримує фізичний та емоційний стан при втомі та стресі
- дає велику кількість енергії
- захищає судини та серце від накопичення холестерину, запобігає можливим захворюванням
- уповільнює розвиток і на ранніх стадіях допомагає запобігти гіпертонії та інших хвороб серцево-судинної системи завдяки великому вмісту калію в ядрах фундука
- забезпечує профілактичний захист проти онкологічних захворювань
- сприяє виведенню шкідливих речовин, у тому числі токсинів та шлаків з організму
- корисний при безсонні, стресі, неврозі
- зміцнює кістки та м'язи
- нормалізує роботу мозку
- зменшує прояви варикозу

 

ЗАСТОСУВАННЯ
 

Найбільш комерційно потрібні ядра 1,5-2 сантиметри, які купують зазвичай для простого вживання в їжу. Ядра менше 1,5 сантиметри йдуть у косметологію та кондитерське виробництво.
Ядра горіха користуються величезною популярністю у кулінарії. Фундук чудово доповнюють салати, овочеві та м'ясні страви, соуси, десерти, випічку. Найчастіше фундук використовується саме для приготування кондитерських виробів, солодощів. Він надає стравам щільного та одночасно делікатного аромату лісового горіха.
Олія, що видобувається з горіхів, має приємний смак та аромат, світло-жовтого кольору, високої якості. На смак нагадує мигдальне і прирівнюється за поживністю до вершкового масла. Олія фундука не висихає, чудового смаку, легко засвоюється організмом. Використовується у фармацевтичній промисловості, харчовій, парфумерній та для приготування фарб живописцям, лаків, мила, помади, свічок – при горінні не коптить. З макухи, що залишається після віджиму олії, роблять коржики, халву, вафлі, шоколад і сурогат кави. У макуху міститься близько 8% олії та 48% білка. Це цінний продукт для кондитерських виробів та харчової промисловості.
Завдяки горіховому маслу ми можемо милуватися полотнами Леонардо да Вінчі, Рафаеля, Тіціана, Гойї, Рембрандта. Покриті горіховою олією, століттями зберігаються вони незгасаючими.

 

ЯК ВИБРАТИ ГАРНИЙ ФУНДУК
 

Хороший фундук повинен бути повністю дозрілим та правильно висушеним. Зрілі плоди важкі за вагою, ніде немає ознак цвілі та стороннього запаху. Жменя горіхів повинна мати характерний горіховий запах.
Що краще купити фундук чи лісовий горіх?
Лісовий горіх – це дикоросла рослина, а фундук – культурна. Лісовий горіх дрібніший, ніж фундук. Принципової різниці між ними немає.

 

Зберігання
 

Готовність до зберігання у фундука визначають за звуком: якщо набрати в жменю і висипати їх, при цьому чути дзвінкий стукіт - горіхи готові. Шкаралупа має бути цілою. Обов'язково перевірте, щоб не було гіркого запаху і слідів комах.
Ідеальне зберігання горіха при температурі 3-15 градусів та вологості не більше 15 %. За таких умов горіх можна зберігати до року. У шкаралупі термін зберігання за аналогічних умов ще більше - до 2 років.

 

Вартість горіха
 

Дивно, але в порівнянні з іншими горіхами фундук є досить доступним за ціною ласощами. Через свою широку географію вирощування пропозиція на ринку цього горіха досить велика, що приємно позначається на ціні. У середньому ціна горіха коливається від 11 до 12 у. за кілограм.
У нашому каталозі представлені два види фундука: смажений фундук без шкірки (бланшований), сирий фундук у шкірці. Здійснюємо роздрібні (від 100 грам) та дрібнооптові поставки (від 1 кг). Наші горіхи завжди свіжі та смачні, тому що ми працюємо безпосередньо з імпортерами. Робимо доставки по всій Україні.