Ми склали короткий "кишеньковий" довідник, щоб у кожного під рукою був список шкідливих речовин, хімічних елементів та сполук, яких потрібно уникати в продуктах, косметиці, засобах гігієни.
Ми вважаємо, що важливо розуміти не тільки те, що це шкідливо, а й чому шкідливо, чому небезпечно. Коли людина розуміє чому, вона більш розсудлива, обережна. Виключіть або принаймні мінімізуйте товари зі шкідливими речовинами, про які ми розповімо далі у харчуванні, засобах догляду та гігієни своєї сім'ї. Особливо даних речовин має бути у засобах, якими користуються діти.

 

НАЙШКІДНІШІ ТА НЕБЕЗПЕЧНІ РЕЧОВИНИ
 

ПЕСТИЦИДИ

Хімічні засоби, що використовуються для боротьби зі шкідниками та хворобами рослин, а також з різними паразитами, бур'янами, шкідниками зерна та зернопродуктів, деревини, виробів з бавовни, вовни, шкіри, з ектопаразитами домашніх тварин, а також з переносниками небезпечних захворювань людини та тварин. Використання пестицидів затребуване комерційним інтересом промислового сільськогосподарського виробництва, яке орієнтоване на такі прості показники, як стійкість та величина врожаю, його зберігання та стійкість до перевезення.

Дія на людину:

Токсичні для людини. Можна отримати отруєння. Належить до дуже небезпечних видів отрутохімікатів. Довго зберігається у ґрунті та воді. Пестициди – одна з головних причин смерті внаслідок отруєння, особливо у країнах із низьким та середнім рівнем доходів.
 

АНТИБІОТИКИ
 

До антибіотики у сільському господарстві відносять препарати, при введенні яких у раціони тварин та птиці покращується обмін речовин, підвищується коефіцієнт використання кормів, активізується резистентність організму. Внаслідок цього молоді тварини краще розвиваються і швидше ростуть, знижується їхня захворюваність і скорочується відхід. Антибіотики є і превентивним заходом захисту від хвороб, у профілактичних цілях.

Дія на людину:

Потрапляючи в організм людини через продукти в невеликих кількостях, запускають механізм звикання до них і коли вони дійсно необхідні лікування хвороб, антибіотики перестають діяти. Люди щодня вживають антибіотики разом із їжею, зовсім про це не підозрюючи. Це називається «пасивне вживання».
 

НІТРАТИ
 

Солі та ефіри азотної кислоти, амонію та деяких металів (селітри), що використовуються в техніці, медицині та як мінеральні добрива в сільському господарстві. Необхідні для зростання та розвитку культур.

Дія на людину:

Самі собою нітрати не такі страшні, скільки про це говорять, але небезпечні у високій концентрації. Потрапляючи в організм людини, нітрати перетворюються на нітрити, які більш токсичні та викликають порушення функцій кровообігу, а разом з ним, доставку поживних речовин тканинам та органам. За певних умов із нітритів утворюються канцерогенні речовини, що сприяють розвитку ракових пухлин.
 

КОНСЕРВАНТИ
 

Необхідне зло, що є практично у всіх товарах з інгредієнтами органічного походження. Консерванти - це речовини, що ускладнюють життєдіяльність мікроорганізмів, бактерій та інших видів живих істот у харчових продуктах. Уповільнює хімічне окиснення органічних речовин киснем повітря. Простіше кажучи, консервант дозволяє зберігати харчові продукти тривалий час без втрати якості. Зараз консерванти поширені практично у всіх продуктах, засобах гігієни, косметиці. Масове виробництво, тривалість терміну зберігання, мінімізація збитків від псування стимулює виробників використовувати консерванти повсюдно без глибокого аналізу про шкоду людини при вживанні таких продуктів раціон.

Дія на людину:

Натуральні природні консерванти нормальної кількості не шкідливі людини. До природних консервантів належать: сіль, цукор, спирт, оцет, олія. Інша річ штучні консерванти з категорії Е200-Е299. Загалом їх наявність у продуктах є необхідною. В іншому випадку можна отримати отруєння від вживання зіпсованих продуктів. Але передозування продуктів і як наслідок надлишок накопичення в організмі загрожує алергічними реакціями, розладом шлунково-кишкового тракту, підвищенням артеріального тиску, ймовірністю утворення канцерогену. Вживання в пишу свіжих, натуральних продуктів харчування приватних і малих виробників знижують ймовірність попадання в організм консервантів.
 

Канцерогени
 

Канцероген - фактори довкілля, вплив яких на організм людини характеризується руйнуванням цілісності клітин ДНК і як наслідок підвищує ймовірність утворення злоякісних пухлин. Канцероген викликає незворотні зміни в організмі людини, тому є найнебезпечнішим ворогом здоров'я людини.

Дія на людину:

В організм людини можуть потрапити через довкілля (сонце, радіація) та через вживання продуктів. Куріння, алкоголізм, неправильне харчування підвищує можливість накопичення канцерогенів в організмі. Продукти, від яких варто відмовитися через небезпеку потрапляння через них канцерогенів в організм: чіпси, сосиски, олія, що підгоріла, їжа з фаст-фуду. Необхідно приділити увагу посуду, на якому готується їжа. Неякісні алюмінієві сковорідки з антипригарним покриттям із закінченням терміну служби здатні завдавати шкоди. Вживання винограду, імбиру, броколі, руколи, сочевиці сприяє посиленню резистентної функції організму до дій канцерогенів та вільних радикалів, які є основною причиною руйнування ДНК.