Формат заходу

Тепла пора року – ідеальний час для відпочинку на природі у будь-якому вигляді, починаючи від рибалки, закінчуючи просто посиденьками у дворі чи біля багаття.
Час, що проводиться на природі, має на увазі відповідну організацію дозвілля, яка включає такі питання:

- чи є з вами діти
- хто і що буде їсти та пити
- санітарно-екологічні номи
- кількість людей
- розваги

 

На пікніку всі їдять
 

Найтрадиційнішим пікніком для нас є організація багаття та приготування страв на вугіллі. На грилі зазвичай готують: м'ясо, рибу, овочі, лаваш із сиром, куліш (каша з м'ясом), маршмелоу.
Залежно від розміру компанії потрібно розраховувати кількість їжі, приготовлену на мангалі. Розрахунок треба робити виходячи з того, що з кілограма сировини буде лише третина виходу готового продукту. Тобто. 1 кілограм м'яса – це 300-350 г шашлику.

Відповідно компанія з 4-х дорослих людей за один раз може з'їсти до 1 кілограма шашлику, що приблизно дорівнює 2-2,5 кілограма замаринованого м'яса.
До приготування основних страв на мангалі можна похрумтіти чимось готовим, наприклад: фісташки, сухарики, рибка, інші снеки. Якщо взяли трохи і тільки собі, то даремно так думали. На природі прийнято вести загальний стіл, тому якщо берете смакоти, то розраховуйте що будете їсти їх не поодинці.

 

Чистота та гігієна
 

Не забувайте, що приготування на природі має на увазі наявність води, якою всі учасники пікніка будуть мити руки, особливо ті, хто бере участь безпосередньо в приготуванні їжі. Тому 5-10 літрів проточної води будуть не зайвими. Рідке мило з дозатором також буде дуже доречним.
Протягом усього відпочинку на природі точно накопичуватиметься сміття, тому заздалегідь подбайте про його збирання за допомогою сміттєвих пакетів, які можна розвісити у 2-х, 3-х місцях зони вашої дислокації. Пам'ятаємо про золоте правило: природа має залишитися після нас такою, якою була до нашого приходу. Якщо з вами відпочивають діти, то їх знайомимо з цим важливим правилом.

 

Про міцні напої
 

Найімовірніше, відпочинок на природі не обійдеться без випивки. І це природно. Адже хочеться розслабитися та поговорити. А розмова краще складається, коли люди більш балакучі і відкриті. Міцних напоїв, мабуть, краще уникати. А ось пиво та інші прохолодні слабоалкогольні напої цілком доречні. Звичайно, виняток водій, який повинен залишатися тверезим у будь-якому випадку в будь-який час, якщо відпочинок організований з виїздом за місто. Водій може знадобитися раптово, наприклад, якщо потрібно терміново виїхати чи вивезти когось із пікніка.
 

Розваги
 

З розваг на природі, як правило, найяскравішим є багаття. Причому багаття люблять палити як дорослі, так і діти. Якщо не хочете шукати сухі гілки лісосмугами, то рекомендуємо взяти з собою 2-3 зв'язки дров. Їх вистачить приблизно на 4-5 годин безперервного горіння багаття. Для приготування страв на мангалі можна взяти одну пачку деревного вугілля. Перевага вугілля в тому, що вони швидко приймають потрібну кондицію для початку готування на вогні на відміну від дров, які потрібно чекати, поки перегорять.

Музика доповнить атмосферу пікніка та залишить приємні спогади. Головне не заважати оточуючим, якщо такі є раді, і не робити гучність так, щоби довелося один одного перекрикувати в розмові. Як кажуть, все має бути по-людськи.

М'яч, бадмінтон, дитяча рибалка, зефір на багатті займуть дітей, якщо у вас сімейний відпочинок. Головне не залишати дітей без нагляду, щоб вони не влізли в якісь неприємності, поки ви спілкуєтеся в компанії друзів під кухоль пива зі смаженим крильцем.
Так, наприкінці хотілося б нагадати про аптечку. Ніхто, звичайно, не їде на відпочинок з думками отримати травму чи ранок, але природа є природа, а діти є діти. Тому проста аптечка з елементарним набором пластирів, бинтиків та перекису також має бути з вами.

По завершенні пікніка не забудьте прибрати за собою, перевірити, чи не забули щось із речей зробивши фінальний обхід території, коли всі речі будуть зібрані і звичайно повністю загасити багаття.

Бажаємо всім приємного відпочинку та теплих спогадів, бути уважним до природи та оточуючих вас людей. Якщо у когось є перевірені часом свої правила та ідеї відпочинку на природі, поділіться ними у коментарі для обговорення.