Природа дає нам все для того щоб ми могли жити: продукти, воду, ліки, повітря. Але іноді, як ми самі могли переконається, вона розігрує погану карту у вигляді пандемії, коронавирусной інфекції, занадто жаркою і занадто холодну погоду. Наша планета така різна і частково винні в цьому ми самі.
Здатність людського організму переносити виклики багато в чому залежить від міцності здоров'я, можливості давати відсіч викликам в скрутну хвилину.
І хоча організм це добре самоорганізована система, все ж він потребує нашої допомоги. І цю допомогу ми можемо надати через правильне харчування і вживання в їжу продуктів багатими вітамінами і мікроелементами позитивно впливають на імунну систему і здоров'я в цілому.

 

ЯК ПРОДУКТИ ВПЛИВАЮТЬ НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ
 

ПРОДУКТИ ЯКІ ЗНИЖУЮТЬ ТИСК

Рекомендація перша. При підвищеному тиску потрібно утриматися від жирної їжі і їжею багатою холестерином. Масло, свинина, яловичина, газована вода, кава, консерви, кондитерські вироби, ковбаса, гострі страви бажано виключити з раціону. Якщо виключити все це, а перейти на: овочі, фрукти, рибу, рис, кисломолочні продукти, сухофрукти (курага, родзинки) то завдяки дієті можна домогтися зниження артеріального тиску абсолютно природним чином. Не забувайте про бобові (квасоля, горох), які містять магній, який сприяє розширенню кровоносних судин і зміцненню їх стінок. Пам'ятайте, що правильне харчування - це не разова акція. Для досягнення результату потрібно харчуватися правильно постійно.

ПРОДУКТИ ЯКІ ПІДВИЩУЮТЬ ТИСК

Млявість, втома, головний біль, нудота, погіршення зору може свідчити про зворотне - зниженому тиску. Якщо у вас присутні такі симптоми, то вам можливо варто додати в свій раціон: м'ясо, сир, солодке, кава і чай, шоколад, мед, яйця, горіхи, цитрусові. Також солона і їжа з приправами збільшує накопичення рідини в організмі, що веде до збільшення обсягу перекачується крові в організмі і як наслідок підвищує тиск.

ПРОДУКТИ ЯКІ ЗНИЖУЮТ ЦУКОР

Однією з причин підвищення цукру в крові і як наслідок цукрового діабету може бути надмірне споживання багатої вуглеводами їжі. Гормон інсулін може не встигати переробляти всю глюкозу потрапляє в кров, а вироблення гормону залежить від роботи підшлункової залози. Чим більше навантажена підшлункова, тим складніше їй виробляти інсулін.
Показник вуглеводного навантаження на організм називають глікемічним індексом. Умовно і продукти можна розділити на три групи за рівнем глікемічного індексу:

Високий рівень (від 70 до 100%) - смажену картоплю, кавун, фініки, солодка кукурудза, мед, зефір, відварна морква, згущене молоко, інші кондитерські вироби.

Середній рівень (від 40 до 70%) - мандарини, апельсини, виноград, горох, квасоля, варену картоплю, мармелад, морква.

Низький рівень (від 0 до 40%) - листя салату, помідори, капуста, брокколі, грейпфрут, полуниця, риба і морепродукти, яловичина, свинина, м'ясо птахів, арахіс, волоський горіх, мигдаль.

При підвищеному вмісті глюкози в крові потрібно вживати продукти тільки з низьким глікемічним індексом.
Найбільш ефективно знижують рівень цукру в крові продукти з 3-ї групи з низьким рівнем ГІ.

ПРОДУКТИ ЯЗКІ РОЖРІДЖУЮТЬ КРОВ

Густа кров є проблемою для деяких, так як вона уповільнює розповсюдження по організму кисню і корисних речовин. Крім того є ризик розвитку тромбозу, гіпертонії.
Найкраще з розрідження крові справляються такі продукти:

- оливкова олія
- ананас
- морська капуста
- часник
- вода. Так, проста вода.
- червоне вино

І навпаки, якщо ви дотримуєтеся дієти для поліпшення кровотоку, то бажано мінімізувати в прийом їжі: картопля, цукор, волоські горіхи, здобні та жирні страви.

ПРОДУКТИ ЯКІ ЗНИЖУЮТЬ РІВЕНЬ ХОЛЕСТЕРИНУ

Мимоволі з плином все нашому житті в організмі накопичується холестерин, який негативно позначається на стані судин, артеріальний тиск, роботі серця. На рівень холестерину впливає: неправильне харчування (солодке + жирне), вік, мала рухливість.
Поліпшити показник рівня холестерину на 10-15% можна завдяки наступним продуктам:

- вівсянка, висівки, ячмінь
- яблука, груші, морква, сливи, квасоля
- риба: сардини, скумбрія, оселедець, лосось, тунець
- горіхи: волоський, мигдаль, фундук (горіхи краще їсти сирі, а не смажені)
- оливкова олія

ПРОДУКТИ ЯКІ ПІДВИЩУЮТЬ ГЕМОГЛАБІН

Гемоглобін - це складний железосодержащий білок, який зв'язується в крові з киснем і переносить його в тканини. Тому щоб гемоглобіну в крові було достатньо необхідно вживати залізовмісні продукти:

- яловичина
- морква, картопля, капуста, помідори, гарбуз

Крім того що залізо має потрапити в організм, воно ще має в ньому ефективно засвоїться. А для цього краще мінімізувати вживання чаю і кави, а в місце них додати в раціон: болгарський перець, яловичу печінку, цитрусові, помідори, морепродукти. Коли залізо і надходить і засвоюється організмом тільки тоді підвищується рівень гемоглобіну.

ПРОДУКТИ З ВИСОКИМ ЗМІСТОМ ЦИНКУ

Навіщо потрібен цинк організму? Цинк - це важливий мікроелемент, який впливає як на окремі функції, так і на організм в цілому. Цинк бере участь у загоєнні ран, формуванні ДНК і гемоглобіну. Чи не прямо, але цинк впливає і на зір, так як саме він допомагає вітаміну А засвоюватися в організмі, який відповідальний за зір. Цинк впливає на стан імунної системи, опірність організму до простудних захворювань, що особливо актуально в міжсезоння. Щоб з рівнем цинку в організмі все було добре, не забувайте вживати в їжу такі продукти:

- м'ясо
- паростки пшениці (якщо ви вегетаріанець і не їсте м'ясо)
- горіхи (кешью особливо) і гарбузове насіння
- какао і шоколад
- молочні та кисломолочні продукти
- фрукти (ожина, малина)

ПРОДУКТИ ЯКІ МІСТЯТЬ ЙОД

Йод - один з найважливіших елементів в організмі людини, який на жаль організм сам не може виробляти. Тобто йод можна отримати тільки із зовні у вигляді таблеток або разом з уживаними в їжу продуктами. Навіщо потрібен йод? Йод бере участь у виробленні гормонів. Гормони виробляються за участю йоду впливають на зростання, метаболізм, фізичний і розумовий розвиток, настрій людини. Щоб з вмістом йоду все було ОК, перевірте, чи є у вашому меню:

- риба (тріска, тунець)
- морська капуста
- сир
- хурма і картопля
- йодована сіль

ПРОДУКТИ З ПРОНОСНИМ ЕФЕКТОМ

При неправильному харчуванні, при переїданні і вживанні скріплюють продуктів (чай, рис, хліб) іноді організм потребує допомоги. Є певні продукти володіють проносним ефектом:

- овочі і фрукти особливо в сирому вигляді (огірки, морква, сливи, яблука)
- кисломолочні продукти (кефір)
- солоні продукти (оселедець, солоні овочі, ікра, мінеральна вода з великим вмістом солей)
- жири і жирні продукти (рослинна олія, вершки, сметана, сало, свинина, риба)

НИЗЬКОКАЛОРІЙНІ ПРОДУКТИ

Ті хто сидять на дієті і люди страждають надмірною вагою стежать за кількістю споживаних калорій. Знати 100% точно скільки споживається калорій кожен раз - перетворити свої прийоми їжі в математику. Замість цього, якщо відмовитися від висококалорійної їжі на користь низькокалорійної, то можна не брати з собою калькулятор на сніданок, обід і вечерю, а просто жити. Продукти з низьким вмістом калорій:

- овочі: артишок, цибуля ріпчаста, морква, шпинат, латук, огірок, буряк, перець, квасолю.
- фрукти: ананас, груша, лайм, лимон, апельсин, мандарин, яблуко.
- ягоди: малина, полуниця, чорниця, журавлина
- житній хліб

Узагальнено низькокалорійні продукти ті, які:

- з мінімальною кількістю жирів
- з великим вмістом клітковини
- з великим вмістом води

Варто однак пам'ятати, що будь-яка дієта правильна і корисна лише в тому випадку, якщо організм отримує різні продукти, а не одні і ті ж.

БЕЗЛАКТОЗНІ ПРОДУКТИ

Згідно зі статистикою близько 15% людей страждають на непереносимість лактози. Оскільки лактоза (* молочний цукор) міститься в молоці, то всі продукти вироблені з молока містять лактозу в тій чи іншій мірі. Але це не означає що від молочних продуктів потрібно відмовитися. На ринку досить компаній і продуктів, що виробляє безлактозную молоко, сир, сметану, масло і т.д. Крім того замінити молоко можна напоями на рослинній основі: мигдальне молоко, соєве молоко, кокосове молоко.

ГЛЮТЕНОВІ ПРОДУКТИ

Глютен - це рослинний білок, який міститься в злаках. Деякі переходять на безглютенові продукти, хоча приводом для відмови може бути лише непереносимість глютену, яка зустрічається приблизно у 1% людей. Симптоми непереносимості: здуття живота, діарея, зниження працездатності і ослаблення імунітету. Крім усього іншого є думка що глютен сприяє набору зайвої ваги. Якщо ви один з тих хто вирішив відмовитися від глютеносодержащіх продуктів, то шукайте в магазині продукти з написом "gluten free". Список глютеносодержащіх продуктів:

- пшениця (хліб, макарони, випічка)
- жито, овес, ячмінь
- сухі сніданки (крім справжніх кукурудзяних пластівців)
- ковбаси
- консерви
- солодощі
- густі соуси
- йогурти
- пиво
- морозиво

Кожен повинен бути другом своєму організму. Незважаючи на рекомендації дієтологів і різні способи харчування (кето дієта, веганство, пескітаріанство) ви повинні прислухатися насамперед до себе. Ви як ніхто інший краще за всіх знає себе і свій організм. Дотримуйтеся здорового глузду, їжте корисні продукти, знайте міру і все буде добре!